Skip to main content

Hotele, noclegi, turystyka - Baza wiedzy

Nocleg z wyżywieniem, czyli dlaczego warto wybrać hotel z własną restauracją?

Hotele wychodzą z różnorodną ofertą, kusząc przyjezdnych komfortem, cenami oraz najróżniejszymi udogodnieniami. Jednym z najpopularniejszych jest własna restauracja, zapewniająca wyjątkowe dania z rozbudowanego menu. W takich restauracjach panuje z reguły spory ruch, zwłaszcza jeśli wybieramy hotel z restauracją w dużym mieście. Nieco inaczej wygląda to w hotelach nad jeziorem czy obiektach położonych na obrzeżach miasta, gdzie często jedynymi gośćmi są osoby, nocujące w danym miejscu. Dlaczego warto wybrać hotel z restauracją?

 Restauracja Esterante Kraków

Jakie potrawy znajdują się w menu hotelowych restauracji?

W dobrych restauracjach hotelowych dzień zaczyna się już od śniadania. Czasem jest ono wliczone w cenę noclegu, choć z reguły należy dodatkowo zapłacić za posiłek. Wiele restauracji oferuje również tradycyjne danie, nawiązujące do lokalnych tradycji. Tak jest np. na krakowskim Kazimierzu. Mieszcząca się tutaj Restauracja Esterante zapewnia wyjątkowe doznania smakowe, serwując dania kuchni polskiej, żydowskiej oraz nowoczesnej kuchni fusion. Tutaj można zjeść zarówno polędwiczkę wieprzową z borowikami, jak i francuską zupę cebulową z kasztanami czy comber z królika z paloną kukurydzą. Na przystawki wybierane są panisse z ciecierzycy czy mule z salami picante, a na deser pyszne tiramisu wiśniowe lub creme brulee z pistacją. Wybierając hotele z restauracją, możemy również rozpocząć dzień od kubka aromatycznej kawy z ekspresu, dającej energię na kolejny dzień zwiedzania.

Jak zorganizować dobrą imprezę w hotelu?

To pytanie zadają sobie z pewnością wszyscy ci, którzy stoją przed koniecznością wyboru miejsca, w którym odbędzie się ważna uroczystość rodzinna lub impreza firmowa. Wybierając hotel z restauracją, możemy uczestnikom spotkania zapewnić nie tylko posiłek, ale również i nocleg. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy nie wszyscy uczestnicy mieszkają w tej samej okolicy. Imprezy okolicznościowe często odbywają się w specjalnie wydzielonych salach, dzięki czemu ich uczestnicy są oddzieleni od pozostałych gości, znajdujących się w restauracji. W części z nich można również skorzystać z możliwości ustawienia stolików w ogrodzie, dzięki czemu spotkanie rodzinne nabierze wyjątkowego charakteru. Niektóre hotele oferują również specjalne sale konferencyjne, wyposażone w rzutniki multimedialne. Konferencje można połączyć warsztatami, szkoleniem czy po prostu posiłkiem, w trakcie którego grupa nie tylko odpocznie, ale również zintegruje się ze sobą. Wynajem sali jest często połączony z odpowiednim poczęstunkiem, co warto mieć na uwadze, poszukując najlepszego hotelu do organizacji spotkania biznesowego.

Esterante Kraków 

Dlaczego restauracja w hotelu jest tak istotna?

Restauracja w hotelu jest szczególnie istotna w trakcie wakacji. Pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba przeznaczyć na poszukiwanie odpowiedniego miejsca na posiłek. Jest to szczególnie ważne w dużych kurortach i popularnych miastach, gdzie oblężenie w restauracjach jest dość spore, a turyści niejednokrotnie muszą czekać w kolejce, by usiąść przy stoliku. Restauracja w hotelu rozwiązuje tego rodzaju problemy. Wliczone w cenę pobytu śniadania odbywają się o stałych porach, podobnie jak obiadokolacje, które często można zamówić na konkretną godzinę, spędzając zaoszczędzony czas na znacznie przyjemniejszych zajęciach, niż oczekiwanie na swoją kolei w restauracji w centrum miasta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.